Zadbaj o swój dom także na zewnątrz!

Zadbaj o swój dom także na zewnątrz!

Nie masz skończonej elewacji, a balkon nadal świeci gołym betonem? Jeśli wciąż nie możesz zebrać się do wykończenia swojego domu na zewnątrz, tym artykułem dajemy Ci znak do działania. Jeśli chcesz dowiedzieć się od nas, jak do tego wszystkiego się zabrać – koniecznie zostań z nami i poznaj nasze sprawdzone pomysły na wykończenie domu.

Elewacja, która będzie kropką na i Twojego domu

Twój dom zamieszkały jest już od kilku lat, ale nadal razi w oczy brakiem elewacji? Jeśli tak – trafiłaś idealnie, już mówimy Ci krok po kroku, jak się do tego zabrać. W pierwszej kolejności należy zadbać o dobrą ekipę budowlaną, weź pod uwagę, że niekiedy na polecanych fachowców trzeba swoje poczekać. Elewacja to projekt składający się z wielu mniejszych zadań, które po kolei trzeba wykonać. Składa się na to: przygotowanie ścian, ocieplenie domu, w tym montaż płyt styropianowych, montaż wełny mineralnej, montaż siatki i w końcu nałożenie tynku elewacyjnego. Przed przystąpieniem do prac, należy stworzyć projekt elewacji, w którym uwzględnione będą wszelkie ozdobniki oraz rodzaje użytych materiałów. Sama najpewniej nie potrafisz tego zrobić – nie martw się my też, jednak w takiej sytuacji należy zadbać o projekt elewacji domu i dopiero wtedy przystąpić do ostatecznego działania.

Taras i balkon – wypoczywaj w miłych okolicznościach

Taras oraz balkon nadal straszą betonową podłogą i nie mają wykonanych poręczy? Wraz z zadbaniem o wykończenie domowej elewacji, warto zadbać także o te przydomowe elementy. Na tarasie oraz balkonie doskonale sprawdzą się deski kompozytowe. Zamiast zatrudniać kolejnego fachowca do układania płytek, postaw na prostsze i tańsze rozwiązanie. Takie deski prezentują się bardzo estetycznie, wykonane są z materiałów, które zapewniają długoletniość użytkowania, łatwe czyszczenie oraz odporność na warunki atmosferyczne. Dzięki takiemu wykończeniu swojego tarasu nie musisz martwić się o coroczną impregnację czy malowanie jak w przypadku podłogi wykonanej z drewna.

Balkon – powiększ swój dom o kilka metrów kwadratowych

W ciepłe miesiące balkon staje się dodatkowym pomieszczeniem w domu, dzięki czemu zyskujemy większą przestrzeń. Aby jeszcze milej spędzało Ci się na nim czas, zadbaj o obwiedni, a przede wszystkim wygodny zestaw wypoczynkowy, z którego aż żal będzie wstawać. Pamiętaj jednak, że drewniane komplety dobrze jest zabezpieczyć przed deszcz i dbać o to, aby woda zbyt długo nie stała na drewnie i wsiąkała w meble. Niezbędnym akcesorium może okazać się ręcznik do osuszania, którym wycierać będziesz swój zestaw wypoczynkowy.

Mamy nadzieje, że dzięki naszym radom wykończenie domu z zewnątrz nie będzie dla Ciebie już tak problematyczne.