Wyjątkowe wnętrze naszego domu

Wyjątkowe wnętrze naszego domu

Poczucia domowej atmosfery praktycznie nigdy nie zapewnią cztery ściany pomalowane na neutralny kolor. Nastrój każdego, kto wchodzi do naszych czterech ścian, powinien wręcz zachęcać do spędzania czasu w gronie najbliższych. Oczywiście sami musimy zadbać o stworzenie takiego klimatu, jednak warto pamiętać o pewnych dodatkach w wystroju wnętrza, które mogą nam wydatnie pomóc.

Kolekcjonowanie wspomnień

W dzisiejszych czasach wszystko możemy zapisać w formie cyfrowej. Na naszych komputerach, tabletach i smartfonach znajdziemy wszystkie zdjęcia z wakacji, chrzcin czy wesel naszych najbliższych członków rodziny. Nie zmienia to jednak faktu, że nie zbudują one atmosfery w mieszkaniu będąc zaszufladkowane w jakimś folderze na dysku. Warto wywołać takie zdjęcia i powiesić je w często zaglądanym przez domowników miejscu. Bardzo dużo osób decyduje się na ramki ze zdjęciami na parapetach w jadalni czy pokoju dziennym. Linki do wieszania obrazów mogą się bardzo przydać w momencie, kiedy na przykład chcemy pokazać nasze zdjęcia z zeszłorocznych wakacji w przedpokoju lub na ścianie przy schodach na piętro.

Kilka metrów poza mieszkaniem

Mało kto zdaje sobie sprawę, jak kreatywnie można wykorzystać balkon. Teoretycznie rzadko kiedy ma on powierzchnię któregokolwiek pokoju w mieszkaniu, nawet łazienki. W praktyce jednak da się go zaaranżować w taki sposób, żeby w miesiącach letnich lub wiosennych przyciągał domowników do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Donice do ogrodu lub na taras mogą znakomicie komponować się z meblami ogrodowymi, na których możemy sączyć zimną lemoniadę w upalne dni. Istnieje kilka sposobów na stworzenie ciekawego, a jednocześnie wygodnego balkonu. Można zarówno poszukać gotowych rozwiązań w sklepach internetowych, ale warto na początek spróbować samemu. Świetnym przykładem jest niezwykle popularne tworzenie miejsca do siedzenia z palet.

Wyjątkowy nastrój świąt

Idąc o kilka miesięcy w przód przenosimy się do grudnia. Trudno wyobrazić sobie święta Bożego Narodzenia bez dużej, pachnącej choinki. Kraków, Warszawa, Gdańsk - chociaż w każdym domu obchodzi się Wigilię oraz cały ten okres w nieco inny sposób, to jednak w znaczącej wielkości zielone drzewo zajmuje kluczową część wnętrza. Pod nią znajdziemy prezenty, z których nie tylko najmłodsi czerpią ogromną satysfakcję. Warto wtedy również dograć detale, które jeszcze bardziej podkreślą wyjątkową atmosferę tych kilku dni. Zastawa stołowa trzymana na specjalne okazje oraz zapalone świeczki z pewnością podkreślą, jak ważny to czas w naszym życiu.