Współczesny salon z antyczną duszą

Współczesny salon z antyczną duszą

Współczesny salon posiada wiele funkcji. Jest miejscem spotkań z rodziną i przyjaciółmi, a także pomieszczeniem do relaksu i odpoczynku. Jego wystrój powinien przede wszystkim pasować do domowników. Jak zaaranżować salon, który będzie funkcjonalny, a jednocześnie, by znalazło się w nim miejsce na stylowe antyki? Sprawdź!

Salon z duszą

Salon jest miejscem, w którym domownicy powinni czuć się dobrze i komfortowo. Fani antyków przykładają szczególną uwagę do mebli i dodatków, które nadają wnętrzu oryginalnego charakteru i są główną ozdobą. Być może posiadasz stare meble, które odziedziczyłeś. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest renowacja mebli. Katowice i wiele innych miast to miejsca, w których znajdziemy profesjonalistów, zajmujących się odnawianiem starych mebli i nadawaniem im drugiego życia. Ogromną zaletą mebli antycznych jest fakt, że są one niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Dlatego, jeśli posiadamy stary, zniszczony mebel, to możemy dać mu drugie życie. Po renowacji, będzie pięknie zdobił nasz salon i z pewnością przykuje uwagę gości. Wnętrze urozmaicą także różne lampy, lustra czy zegary.

Sztuka we wnętrzu

To, co sprawia, że pomieszczenie możemy nazwać wnętrzem z duszą jest sztuka. Oczywiście, meble antyczne także możemy uznać za obecność sztuki. Jednak świetnym pomysłem, który przykuje wzrok gości, jest powieszenie obrazu. Ciekawy pejzaż lub portret nie tylko ozdobi pustą ścianę, ale sprawi, że pomieszczenie będzie przytulne, a cały wystrój spójny i przemyślany. Ciekawym rozwiązaniem jest także podświetlenie obrazów. Stosuje się je zazwyczaj w muzeach i galeriach sztuki, ale w naszym salonie może zrobić spektakularne wrażenie. Obecność sztuki w mieszkaniu to zawsze świetny pomysł.

Łączenie starego z nowoczesnym

Połączenie stylu dawnego z nowoczesnym to nie lada wyzwanie. W każdym współczesnym domu znajduje się elektronika. Na szczęście, współczesne sprzęty nie rzucają się w oczy i są projektowane w sposób minimalistyczny, a kable możemy w łatwy sposób ukryć. Świetnym rozwiązaniem, które jest bardzo popularne w nowoczesnych wnętrzach, ale sprawdzi się także w przypadku aranżacji salonu z antykami, jest zabudowa karnisza. To efektowny sposób na ukrycie karnisza dzięki sztukaterii. Takie rozwiązanie może okazać się strzałem w dziesiątkę w salonie, w którym królują antyczne meble i dodatki. Łączenie starego z nowym wymaga przemyślanych rozwiązań. Pamiętajmy również, aby nie przesadzić z dodatkami i nie zagracić pomieszczenia.

Antyki wprowadzają do pomieszczenia szczególną atmosferę. Sprawiają, że wnętrze jest eleganckie i ponadczasowe.