Trzy pomysły na: nietuzinkowe ozdoby do łazienki

Trzy pomysły na: nietuzinkowe ozdoby do łazienki

Szukasz sposobu lub inspiracji, jak ozdobić swoją łazienkę? Oto wpis przygotowany specjalnie z myślą o Tobie! Łazienka jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu. Jej elegancki design wpływa na nastrojowość, ale wybrane rozwiązania wykończeniowe powinny być przede wszystkim praktyczne. O jakich rozwiązaniach mowa…?

Modna ściana łazienkowa

Wielu amatorów modernistycznych stylizacji stawia dziś na wnętrza minimalistyczne. Coraz bardziej, szczególnie w mieszkaniach, docenia się łazienki w pełni jasne, często białe, ponieważ optycznie je to powiększa. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wnieść do projektu odrobinę unikatowości! Obecnie rynek bogaty jest w kafle ścienne wraz z kompletowymi pasami, które mogą przeciąć białą ścianę na dowolnej wysokości, także ciemne kafle na ścianie prysznicowej lub wydzielanie stref: wc a wanna – strefa relaksu – to sposoby na modny design.

A co, jeśli Twoja łazienka jest już wykafelkowana w minimalistyczny sposób? Innowacyjny kolaż i ramki (plus linki do wieszania obrazów) to tylko nieliczne propozycje tego, jak sprawić, by zwykła ściana w łazience nabrała nowego oblicza i stała się wyrazem Twojej kreatywności.

Elegancki sufit? Listwy sufitowe styropianowe

Jeśli cenisz sobie elegancję i nie chcesz „zagłuszać” jej ekspresyjnymi dodatkami naściennymi, możesz zastanowić się nad sztukaterią łazienkową. Choć najpopularniejszym materiałem jest gips, niestety nie nadaje się on do wykonania gzymsów w łazience, gdyż źle reaguje na wilgoć. Trafionym pomysłem mogą za to okazać się listwy sufitowe styropianowe. Nowoczesny styropian jest w pełni bezpieczny i odporny na wilgoć. Ma także zastosowanie praktyczne – zabezpiecza połączenia ścian i sufitów właśnie przed wilgocią, a więc i pleśnią. Dzięki listwom możesz też ukryć kable, na przykład te prowadzące do lampki nad lustrem. Sztukateria nada Twojej łazience luksusowego kunsztu.

A może naklejka na okno łazienkowe…?

Łazienka kojarzy się wszystkim z prywatnością i choć okna często zasłaniane są w niej firankami bądź roletami, czasem te mogą negatywnie wpłynąć na stylizację. Firany są niepraktyczne, ponieważ przesiąkają wilgocią, ponadto nie każdemu wydają się estetyczne i kojarzyć się mogą ze stylem rustykalnym. Za to rolety optycznie zmniejszają pomieszczenie i odbierają dostęp do naturalnego światła. Rozwiązaniem może więc okazać się naklejka na okno łazienkowe. W rzeczywistości to szroniona folia kanalikowa o matowym wykończeniu, która jednocześnie i zasłania szybę, i nie zaciemnia pomieszczenia w środku. Jest łatwa w przyklejeniu i nie wpływa negatywnie na stylizację wnętrza. Możesz także pokusić się o naklejki z motywem, na przykład kwiatowym lub bajkowym, jeśli masz dzieci.

Gdy pozwolisz im dokonać wyboru – na pewno poczują się wyróżnione.