Siedziba dla firmy. Jak znaleźć odpowiedni lokal?

Siedziba dla firmy. Jak znaleźć odpowiedni lokal?

Prowadzisz własną firmę, która rozwija się na tyle prężnie, że zastanawiasz się nad zatrudnieniem nowych pracowników i znalezieniem odpowiednio dużej siedziby dla biura? Gratulacje! Przed tobą jednak trudne zadanie, ponieważ znalezienie odpowiedniego lokalu dla firmy to nie lada wyzwanie. Jakie są możliwości?

Wynajem

Jedną z najczęściej wybieranych opcji jest oczywiście wynajęcie odpowiedniej powierzchni. Wiele osób prywatnych i przedsiębiorców posiada lokale, które chętnie udostępnia podmiotom zewnętrznym. Biura do wynajęcia, Gdańsk czy Warszawa, możesz przebierać w ofertach do woli. Wśród z nich znajdziesz zarówno wielkopowierzchniowe lokale, całe budynki na wyłączność lub pojedyncze pokoje, które możesz zaaranżować pod własną działalność. Niezwykle popularne w ostatnim czasie jest również wynajmowanie mieszkań: w kamieniach czy blokach. Biura zaaranżowane właśnie w takich lokalach są dużo tańsze w utrzymaniu. Najlepiej zgłosić się do agencji pośrednictwa nieruchomości, która pomoże ci znaleźć lokal skrojony na miarę potrzeb twojej firmy.

Zakup

Jeśli nie interesuje cię wynajem powierzchni biurowej i chcesz zakupić własny lokal, zacznij przede wszystkim od gruntownego zbadania rynku. Wielu właściciel takich lokali zawyża swoje ceny, argumentując to np. lokalizacją czy standardem nieruchomości. Zastanów się zatem, czy aby na pewno potrzebujesz lokalu w ścisłym centrum, a standard wnętrza musi być wysoki. Być może twoi pracownicy są w stanie dojeżdżać do pracy na obrzeża miasta, a kosztorys ewentualnego remontu nie będzie aż tak zabójczy. Wszystko zależy od tego, jaką ilością gotówki dysponujesz. Jeśli natomiast planujesz zakupić nieruchomość w kredyt, przyda ci się doświadczony i solidny doradca kredytowy. Warszawa czy Łódź - wszędzie znajdziesz godnego zaufania specjalistę!

Budowa

Ostatnią z prezentowanych dziś możliwości jest budowa własnego biura od zera. Wiąże się to oczywiście z największą ilością pracy i zasobów finansowych. Jeśli zamierzasz podjąć się tego wyzwania, rekomendujemy, aby najpierw odpowiedzieć sobie na ważne pytanie: chcę zająć się budową samodzielnie, czy kupić nieruchomość od dewelopera? Domy deweloperskie, Łódź, Warszawa, Kraków, Trójmiasto...w każdym mieście znajdziesz setki ofert godnych uwagi! Wielu przedsiębiorców nie dysponuje taką ilością czasu, która pozwoliłaby na nieustanne kontrolowanie budowy własnego lokalu firmowego. Z tego powodu korzystają z usług deweloperów, którzy przez cały rok budują nowe lokale, także te przeznaczone dla firm.