Przydatne produkty do każdego domu

Przydatne produkty do każdego domu

Chcąc zadbać o swój dom i uczynić  go bardziej funkcjonalnym, sięgamy po różne nowoczesne rozwiązania i dodatki. Niektóre pomysły przyszły do nas zza granicy, a ich rosnąca popularność pozwala na lepszą dostępność na rynku. Sprawdź, co może Ci się przydać w mieszkaniu i sprawić, że będzie jeszcze bardziej funkcjonalne.

Środek czyszczący z wody kranowej

Słyszałeś już o środku czyszczącym, który można w kilka chwil zrobić, mając do dyspozycji wodę kranową i specjalne urządzenie? Ozonator wody domowy zamienia wodę kranową w bezpieczny i skuteczny środek czyszczący i sanityzujący, który działa jak tradycyjne chemiczne środki czystości codziennego użycia, jednak nie zostawia nieprzyjemnego zapachu i nie wydziela niebezpiecznych oparów. Woda nie podrażnia oczu ani skóry, zabija 99,9% zarazków, bakterii i wirusów, a wodny ozon szybko i prosto usuwa kurz, brud, plamy, zapachy, pleśń, pestycydy. Przyda się w każdym mieszkaniu, zwłaszcza tam, gdzie są małe dzieci i osoby starsze. Dzięki niemu możemy zaoszczędzić nie tylko sporo czasu, ale również pieniędzy.

Wydajny okap

Każdy, kto spędza czas w kuchni, wie, jak ważny jest wydajny i pasujący do wnętrza okap. Okapy kominowe są niezbędne w kuchni, w której dużo się gotuje. Jego zadaniem jest oczyszczenie powietrza z tłuszczu, osadów i drobnoustrojów, a także odprowadzenie pary i zapachów z wnętrza pomieszczenia. Wielkość okapu powinna być uzależniona od wielkości kuchenki, nad którą się znajduje. Dodatkowe 20 cm sprawi, że urządzenie pracuje wtedy wydajniej, bo pochłania opary powietrza uciekające na boki i przy okazji chroni sąsiadujące meble. Jeśli Twoja kuchnia jest mała, możesz wybrać model skośny, który na pewno nie będzie przeszkadzał podczas gotowania. Wysokość dobiera się również na podstawie wysokości domowników. Jeżeli chodzi o wydajność, odpowiedni okap powinien oczyścić powietrze w kuchni 6 razy w ciągu godziny na najniższym biegu.

Dekoracje do ogrodu

Piękny i zadbany ogród jest wizytówką każdego domu. Jeśli posiadasz swój kawałek ziemi, warto zastanowić się nad właściwym oświetleniem, które nie tylko doda uroku, ale również sprawi, że przemieszczanie się koło domu, gdy na dworze jest ciemno, będzie znacznie łatwiejsze. Świecące kule ogrodowe to niezaprzeczalny hit ostatnich sezonów. Są to całoroczne dekoracje świetlne wyposażone w białe diody LED lub kolorowe RGB. Również w okresie bożonarodzeniowym i podczas specjalnych okazji, np. wesela czy urodziny, mieniące kule ogrodowe okażą się nieocenione. Można ustawić je jako dekorację przed wejściem do domu lub wzdłuż podjazdu dla lepszego oświetlenia.