Pomysły na wykończenie domu z zewnątrz

Pomysły na wykończenie domu z zewnątrz

Wybór materiałów do wykończenia domu z zewnątrz ma ogromny wpływ na jego końcowy wygląd. Dzięki nim, dom może wyglądać nowocześnie lub tradycyjnie, a także rzucać się w oczy i zachwycać swoją architekturą. Pamiętajmy, że wygląd zewnętrzny domu jest jego wizytówką. Sprawdź pomysły na wykończenie domu z zewnątrz.

Efektowna elewacja

Kolor ścian zewnętrznych oraz materiał z jakiego zostały wykonane ma ogromny wpływ na ostateczny wygląd budynku. Dlatego też powinniśmy dobrze zastanowić się przed ostatecznym wyborem wyglądu elewacji. Coraz bardziej popularny staje się kamień elewacyjny. Takie rozwiązanie jest nie tylko praktyczne, gdyż ściany zewnętrzne stają się bardziej odporne i wytrzymałe, niż w przypadku samego tynku, ale również prezentują się niezwykle efektownie. Elewacje domów z kamienia sprawdzą się w przypadku nowoczesnych jak i tradycyjnych projektów. Dodatkowo, wybór barw kamieni i ich faktur jest ogromny, a to daje wiele możliwości aranżacji ścian zewnętrznych domu.

Aranżacja wejścia do domu

Wejście do domu powinno być spójne z aranżacją całego budynku. Przy wejściu, główną rolę odgrywają drzwi zewnętrzne i wszystko, co znajduje się w ich pobliżu. Idealne wejście to takie w otoczeniu zieleni. Popularnym rozwiązaniem jest ułożenie kostki brukowej prowadzącej od bramy wejściowej do drzwi, ale również rośliny w donicach, jak i ozdobne krzewy. Niezaprzeczalnie, dobrym pomysłem jest również zadaszenie przed wejściem, które jest niezwykle funkcjonalne. Najlepszym rozwiązaniem będzie użycie naturalnych materiałów, jak kamień czy drewno. Ogród przed domem powinien także współgrać ze stylem tarasu i ogrodu znajdującego się z tyłu domu.

Oświetlenie

Bardzo efektownym elementem, który może zupełnie odmienić wygląd zewnętrzny naszego domu jest oświetlenie. Dzięki niemu, wieczorami nasz dom może robić ogromne wrażenie a dodatkowo zmienić się nie do poznania. Oświetlić możemy ściany budynku czy wejście do domu. Świetnym rozwiązaniem są również lampy znajdujące się w ogrodzie przed domem, które podświetlają rośliny. To niezwykle efektowne i nowoczesne rozwiązanie. Oświetlenie zewnętrzne nie tylko kreuje wygląd całego budynku po zmroku, ale jest również funkcjonalne. Wyznacza nam schody, zamek w furtce czy drogę do drzwi wejściowych. Same lampy mogą pełnić funkcję dekoracyjną i urozmaicać wygląd posesji.

Wygląd zewnętrzny domu jest jego wizytówką. Jego aranżacja może dużo powiedzieć o właścicielach, a także o stylu panującym wewnątrz budynku.