O tych elementach pamiętaj podczas wykończania domu!

O tych elementach pamiętaj podczas wykończania domu!

Prace wykończeniowe domu są czasochłonnym zajęciem, które dłuży się w nieskończoność. Niezależnie od tego, czy zajmujesz się nim sam, czy też zleciłeś je specjalistom w swoim fachu – są elementy, o których warto pamiętać. Co to takiego? Przeczytaj nasz poniższy wpis, a wszystko stanie się jasne!

Nie tylko drzwi – zadbaj o progi

W ferworze prac remontowo-wykończeniowych czasami łatwo zapomnieć jest o tak istotnych elementach, jak progi drzwiowe. A to właśnie one pełnią bardzo ważną funkcję, blokując dostęp zimnego powietrza do wnętrza oraz maksymalnie wygłuszając przestrzeń pod drzwiami, by hałasy nie dostawały się do środka. Z tego właśnie względu, progi drzwiowe są obowiązkowym elementem, który powinien znaleźć się przy wejściu – zwłaszcza w wolnostojących budynkach. Jeżeli Twoje drzwi wejściowe otwierają się na ciepłą klatkę, część ta nie jest obowiązkowa – warto jednak pomyśleć o jej montażu. Jak dobrać odpowiedni próg? Przede wszystkim dopasowując go do swoich drzwi – oba te elementy powinny tworzyć spójną całość.

Listwy przypodłogowe – konieczny element wykończenia podłogi

Wybór odpowiedniej podłogi jest nie lada wyzwaniem. Panele winylowe, laminowane, deska lub pakiet – możliwości jest wiele. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj podłogi się zdecydujesz, pamiętaj o doborze odpowiednich listew przypodłogowych. To właśnie one są tą brakującą kropką nad i, która dopełnia całość. Jednak ich rola nie ogranicza się tylko do względów estetycznych, lecz także praktycznych. To właśnie one zabezpieczają ścianę przed uszkodzeniami oraz maskują kable i przewody. Dodają wnętrzu przytulności, są również dodatkowym elementem dekoracyjnym. Piękna, stylowa podłoga, odpowiednio dobrane listwy przypodłogowe oraz dywany nowoczesne to zestawienie, które charakteryzuje wnętrza urządzone w dobrym stylu i guście.

Włączniki i kontakty – niezbędne w każdym domu

O czym jeszcze musisz pamiętać podczas wykonywania wszelkich prac wykończeniowych? Oczywiście o zakupie i montażu gniazdek elektrycznych. O tym, gdzie będą umiejscowione i ile ich potrzebujesz, powinieneś wiedzieć już na etapie tworzenia projektu – teraz zatem jest czas, aby wybrać odpowiednie oprawy i zamontować je w odpowiednich miejscach. Na szczęście w sklepach znajdziesz dość pokaźny wybór tego rodzaju akcesoriów – możesz wybierać spośród gniazdek i kontaktów w różnych stylach i kolorach. Wszystko po to, aby wnętrza Twojego domu prezentowały się spójnie i harmonijnie.