Nowoczesna sypialnia w stylu vintage.

Nowoczesna sypialnia w stylu vintage.

Styl retro stał się w ostatnim czasie niezwykle popularny i kradnie serca ludzi na całym świecie, dlatego coraz więcej osób decyduje się na urządzenie wnętrza swojego mieszkania właśnie w takim klimacie. Dziś przedstawiamy sposoby i rekomendacje na zaaranżowanie nowoczesnej sypialni w stylu retro.

Pastelowe kolory.

Jedną z podstawowych zasad urządzania mieszkania w stylu retro, jest korzystanie z jasnej palety barw o pastelowych odcieniach. Ta zasada tyczy się również sypialni, gdzie jasne kolory są jeszcze bardziej wskazane. Jeśli zależy ci na urozmaiceniu kolorystyki pomieszczenia, możesz zamontować listwy sufitowe styropianowe, które dostępne są w różnych odcieniach i na pewno świetnie podkreślą wygląd sypialni, a przy okazji zamaskują ewentualne nierówności. W sypialni vintage bezwzględnym must have jest także drewniana podłoga: zrezygnuj zatem z posadzki na rzecz parkietu lub stylowych paneli.

Subtelne dodatki.

Styl retro definiuje się tak naprawdę przez drobne dodatki i dekoracje. Oczywiście nie można z nimi przesadzić, jednak zawieszenie nieszablonowych zasłon, inwestycja w niecodzienną pościel i poduszki, czy powieszenie na ścianach grafik odwołujących się do klimatu vintage będzie na pewno dobrym pomysłem. Jeśli lubisz ozdabiać swoje ściany stylowymi obrazami, koniecznie wypróbuj praktyczne linki do wieszania obrazów, które są nie tylko funkcjonalne, ale także bardzo modne. Dodają obrazom niebanalnego wyglądu, który przenosi całe pomieszczenie do urokliwych czasów świetności stylu vintage. Same grafiki mogą przedstawiać zarówno ikony mody i muzyki, jak i piękne miejsca oraz krajobrazy. Pamiętaj również o kwiatach, które w tym przypadku są niezwykle ważne!

Odpowiednie oświetlenie.

Nic tak nie dodaje klimatu w mieszkaniu, jak odpowiednio dobrane oświetlenie. Jeśli chodzi o sypialnię w stylu retro, to kluczowe są tu oczywiście stylowe lampy z niecodziennymi abażurami. Stylistyka vintage nie zakłada minimalistycznych lampek, a raczej te efektowne i pełne uroku. Świetnym pomysłem w tym przypadku są także małe lampki, które umieścić możesz na nocnym stoliku lub ścianie frontowej. Najlepiej sprawdzi się tutaj coś o niecodziennym kształcie, np. lampka nocna - sowa, lub ptak. Organizując oświetlenie w swojej retro-sypialni nie zapomnij również o świecach, które w latach świetności tej stylistyki były jej nieodłącznym elementem.

Styl retro to zdecydowanie jedna z najchętniej wybieranych stylistyk przez ludzi młodych. To, że odnosi się do przeszłości, wcale nie oznacza, że nie może być nowoczesny!