Miejsce narodzin dziecięcych marzeń

Miejsce narodzin dziecięcych marzeń

Trudno nie odnieść wrażenia, że to najważniejsze pomieszczenie w naszym życiu. Każdy z nas może zapomnieć o wyglądzie studenckich pokoi, pierwszych mieszkań czy sypialni rodziców. Jednak dziecięcy pokój zawsze ma sobie wyjątkowe elementy, które w pewnym sensie kształtują nasz światopogląd oraz w pewnym sensie kierują nas na odpowiednie ścieżki życiowej.

Właściwa podstawa

Zanim jednak zacznie się umieszczanie wielu kolorowych i charakterystycznych elementów, trzeba zadbać o solidne fundamenty. Mowa tutaj w przenośni o całym szkielecie pokoju. Przede wszystkim należy go we właściwy sposób ocieplić, otynkować oraz wygładzić. Dopiero wtedy, kiedy będzie on zabezpieczony przed wilgocią i skrajnymi temperaturami, można zacząć stawiać kolejne kroki. Wielu rodziców decyduje się na umieszczenie dywanów na podłodze. Czasami kończy się to pokryciem całej podłogi w miękkim materiale, a czasami są mniejsze fragmenty, na przykład w niezwykle popularnych kształcie ulic. Takie elementy jak listwy sufitowe styropianowe także powinny się znaleźć we właściwie przygotowanym pokoju do stworzenia niezwykłego świata dziecięcego.

Nadanie charakteru

Kilkanaście metrów kwadratowych, na których musi znaleźć się miejsce dla szafy, biurka oraz oczywiście łóżka lub kanapy rozkładanej do spania. A co w momencie, gdy chcemy dodać coś ekstra do tego pomieszczenia. Oczywiście najłatwiej zagospodarować do tego ściany, które nie zajmują żadnej przestrzeni na ziemi. Kiedyś bardzo popularne było przyklejanie plakatów znanych sportowców lub artystów na taśmę klejącą, co często kończyło się opłakanym skutkiem dla farby na ścianie. Dzisiaj mamy takie rozwiązania jak linki do wieszania obrazów. Dzięki temu nie musimy martwić się o stan ulubionej tapety, a dodatkowo możemy zawiesić wiele różnych rzeczy, takich jak fotografii z najbliższymi czy też krajobrazami przepięknych miejsc na całym świecie.

Ochrona przed potworami

Pokój jest zabezpieczony przed wilgocią, temperaturami i wiatrem. Wszystkie najpotrzebniejsze meble oraz dekoracje ścian już się w nim znajdują. Potrzeba jeszcze najważniejszej ochrony. Bardzo dużo dzieci posiada niezwykle bujną wyobraźnię, która nie zawsze sprowadza je w dobre miejsca. Czasami w ich głowie rodzi się wyimaginowany stwór mieszkający pod łóżkiem. Potwory te boją się światła oraz różnych zwierząt, które mają chronić dzieci. Najlepszym połączeniem tych dwóch "tarcz" jest odpowiednia lampka nocna. Sowa, niedźwiedź czy pies - które zwierzę będzie chronić Twojego dziecka przed potworami?