Marmurowe płytki - gdzie sprawdzą się najlepiej?

Płytki z marmuru to jeden z najczęściej wybieranych materiałów do wykończenia domu lub mieszkania. Wyróżnia go bogate wzornictwo barw oraz odcieni, dzięki czemu mogą być wykorzystane na wiele sposobów. Sprawdź, gdzie sprawdzą się one najlepiej.

Płytki marmurowe do kuchni

To pierwsze zastosowanie płytek z marmuru które nasuwa się na myśl. Marmurowe płytki od lat królują w polskich kuchniach. Co ciekawe, wybierają je nie tylko fani kamienia, ale również Ci, którzy szukają rozwiązania możliwie najbardziej praktycznego. Ze względu na swoje właściwości, dobrze radzą sobie one z nadmiarem wilgoci, a także uszkodzeniami mechanicznymi.

Marmurowe płytki łatwo jest utrzymać w czystości. W większości przypadków wystarczy zwykła ścierka. Warto jednak pamiętać, że płytki z marmuru należy regularnie impregnować. W ten sposób zabezpieczysz jego strukturę przed działaniem kwasów, płynów i zabrudzeń.

Za płytkami marmurowymi przemawiają również liczne możliwości aranżacyjne. W sklepach dostępne są setki rodzajów wzorów i kolorów, które można dowolnie dobierać według własnych potrzeb i oczekiwań.

Płytki marmurowe do łazienki

Aranżacja łazienki nie jest prostym zadaniem. Konieczny jest wybór materiałów nie tylko atrakcyjnie wyglądających, ale przede wszystkim praktycznych - takich, których struktura nie jest narażona na działanie wody. Takie cechy posiada między innymi marmur. Dobrze radzi sobie z wilgocią, a do tego daje wiele możliwości aranżacyjnych.

Osoby szukające ciekawych płytek z marmuru mają wiele możliwości - od białego kamienia Carrara, aż po Crema Marfil. Tak szeroki wybór sprawia, że marmurowe płytki sprawdzą się w przypadku każdego pomysłu na aranżację wnętrz.

Przy wyborze płytek z marmuru należy zwrócić uwagę na ich grubość. Najczęściej jest to 2-3 cm.

Płytki marmurowe w domu

Kuchnia i łazienka to nie jedyne miejsca, w których sprawdzają się marmurowe płytki. Te eleganckie rozwiązanie doskonale sprawdza się również w przypadku wykończenia elementów architektonicznych.  Ciekawym rozwiązaniem są płytki z marmuru umieszczane w przedpokoju. Doskonale komponują się one z drewnem oraz szkłem. Idealnie sprawdzą się więc w wnętrzach o stylu industrialnym oraz rustykalnym.

Podsumowanie

Jak widać możliwości wykorzystania marmurowych płytek jest bardzo wiele. Ich fragmenty można wykorzystać również na ścianach, w otoczeniu kominka lub w ogrodzie. Ciekawym rozwiązaniem jest również położenie płytek z marmuru na tarasie. Będzie on wyglądał bardzo elegancko, szczególnie jeśli znajdzie się w otoczeniu dużych okien.