Marmur w dekoracji wnętrz

Marmur w dekoracji wnętrz

Jaki jest marmur? Przede wszystkim luksusowy, trwały i szlachetny. Właśnie z tego względu od wieków cieszy się niezwykłą popularnością jako materiał budowlany i aranżacyjny. Wkomponowanie go w pomieszczenie, aby wyglądał elegancko i ponadczasowo może okazać się dla niektórych osób trudne. Warto więc poznać kilka pomocnych wskazówek.

Marmurowa kuchnia

Marmurowe płytki idealnie nadadzą się do aranżacji kuchni. Te wykonane z połyskiem ładnie odbiją światło, a przestrzeń będzie wydawała się przez to większa i czystsza. Ich zastosowanie na blatach kuchennych to hit ostatnich sezonów. Dzięki temu nie tylko będą trwałe i odporne na zarysowania, wysoką temperaturę i tłuszcz, ale również nadadzą ekskluzywnego wyglądu. Niektórzy z marmuru tworzą całą wyspę kuchenną, która wygląda efektownie niezależnie od koloru i faktury płytek. Świetny wygląd płytek w kuchni zapewni impregnacja i odpowiednie dbanie o czystość. Nawet po wielu latach użytkowania marmurowe wnętrza będą wyglądały jak nowe.

Ściany i podłogi z marmuru

Marmurowe płytki swoje zastosowanie znajdą również na ścianach i podłogach. Dadzą one ciekawy efekt, który sprawdzi się w nowoczesnych, eleganckich wnętrzach. Należy pamiętać, że najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie płytek tylko na fragmencie pomieszczenia, np. ściance, na której wisi telewizor czy ustawiony jest kominek. Dzięki temu wnętrze nie będzie wyglądało na chłodne ani przytłaczało. Marmur z łatwością mogą ocieplić meble tapicerowane, drewno i piękne kolorowe tkaniny. Wystarczy zaaranżować pomieszczenie odpowiednio i efekt wow gwarantowany. Dodatkowo przy płytkach kładzionych na ścianie, pamiętajmy o właściwym oświetleniu. Dobrze doświetlone pomieszczenie plus marmur sprawią, że każde wnętrze będzie wyglądało prestiżowo.

Łazienka niczym w SPA

Jeśli marzmy o eleganckiej i przytulnej łazience, w której zawsze jest jasno i czysto, warto pokusić się o jasny marmur w tym wnętrzu. Takie wykończenie da mu szlachetny rys niczym w najwyższej jakości SPA. Dobrze jest jednak pamiętać o tym, że marmurowe płytki są dość grube, dlatego wykładanie nimi małej łazienki w całości nie jest polecane. Tak jak w przypadku np. salonu, w łazience z marmurem dobrze komponuje się drewno, a więc meble z tego materiału to strzał w dziesiątkę. Wielkoformatowe marmurowe płytki mogą mieć rozmaitą kolorystykę - poczynając od bieli, idąc poprzez beż, na atramentowej czerni kończąc. Tylko od nas zależy, jak zaaranżujemy to pomieszczenie. Kolorystyka jest tak szeroka, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.