Letni balkon jak ze snu! Jak go zaaranżować?

Letni balkon jak ze snu! Jak go zaaranżować?

Kto z nas nie marzy o pięknym balkonie pełnym kwitnących kwiatów? Tego typu przestrzenie doceniamy przede wszystkim wiosną i latem, gdy większość wolnego czasu staramy się spędzać na świeżym powietrzu. Jak zatem zaaranżować balkon marzeń? W naszym dzisiejszym artykule prezentujemy kilka sprawdzonych rozwiązań!

Wybierz odpowiednie kwiaty

Podstawą aranżacji letniego balkonu są oczywiście kwiaty. Pelargonie, słoneczniki, bratki...wybór należy do ciebie! Kwiaty powinny być jednak przystosowane do wysokich temperatur i pełnego słońca. Aby odpowiednio dobrać rośliny, najlepiej wybrać się na zakupy do sklepu ogrodniczego i poprosić o poradę doświadczonego fachowca. Wiele informacji znajdziesz również w sieci, jednak pamiętaj o wybieraniu jedynie rzetelnych i sprawdzonych źródeł. Kwiaty na balkon oferuje również często nie jeden producent doniczek, który współpracuje z zaprzyjaźnionym sklepem ogrodniczym.

Przygotuj donice

Gdy uda ci się już wybrać ulubione kwiaty na balkon, pora zatroszczyć się o donice, w których je umieścisz. Do najpopularniejszych należą oczywiście te mocowane na balkonowej balustradzie. Co ciekawe, wiele osób rezygnuje z zakupu gotowych doniczek i stawia na niestandardowe rozwiązania. Dla przykładu: możesz wykorzystać niepotrzebne skrzynki po winie lub owocach i zamontować je na poręczach za pomocą mocnych trytytek czy drutu. W tym przypadku sprawdzą się nawet linki do wieszania obrazów, które potrafią udźwignąć naprawdę duży ciężar. Poza donicami do wieszania przyda się również kilka stojących, które możesz ustawić na parapecie, stoliku lub podłodze. Pamiętaj, aby obserwować swoje kwiaty i regularnie sprawdzać, czy aby przypadkiem nie potrzebują już przesadzenia do większego naczynia!

Zadbaj o detale

Letni balkon to nie tylko kwiaty i zieleń, ale również dodatki, które uczynią tę przestrzeń prawdziwą oazą spokoju i wytchnienia. O co warto zadbać? Przede wszystkim o odpowiednie meble, takie jak stolik i krzesła balkonowe. Dodatkowo przydadzą się lampiony lub urocze lampki, dzięki którym twój balkon będzie prezentował się iście magicznie także po zapadnięciu zmroku. Jeśli pozostanie ci jakakolwiek wolna przestrzeń do zaaranżowania, możesz zainwestować również w drzewka, takie jak np. całoroczne choinki. Kraków czy Trójmiasto – w każdym regionie znajdziesz sklepy ogrodnicze, które oferują tego typu rośliny! Dzięki nim twój balkon będzie pełen życia, spokoju i wyjątkowego klimatu.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom uda ci się zaaranżować balkon marzeń. Pamiętaj, że wszystko jest kwestią twoich chęci i kreatywności!