Jak przygotować rodzinny kącik do zdjęć?

Jak przygotować rodzinny kącik do zdjęć?

Realizacja profesjonalnych sesji zdjęciowych to coraz bardziej popularna „tradycja”, która zagościła w domach wielu rodzin. Szczególne tych, w których niedawno na świecie pojawiło się dziecko. Niezależnie od okazji – urodziny, Dzień Dziecka czy święta Bożego Narodzenia – okolicznościowe stroje to nie jedyne, o co trzeba zadbać. Idealne zdjęcia muszą mieć przecież gdzie powstać!

Wybierz pomieszczenie

Zabawa w tworzenie samodzielnego studia fotograficznego bądź zapraszanie profesjonalisty do domu może stanowić nie lada wyzwanie. W końcu nie każdy dom przystosowany jest do wykonywania sesji zdjęciowych. Najczęściej wybieranymi pomieszczeniami są te z tak zwanym mobilnym umeblowaniem. Ekskluzywne donice, kanapy czy stół wraz z krzesłami dość łatwo przesunąć, by na szybko zorganizować trochę wolnej przestrzeni. Pamiętaj, by zasłonić źródła naturalnego światła, czyli okna, oraz, jeśli masz możliwość, postawić na oświetlenie sztuczne, na przykład lampy LED. Ustawione według specjalistycznych wskazówek wyciągną ze zdjęcia maksymalną jakość, szczególnie wtedy, gdy fotografujesz w trybie manualnym.

Wybierz tło

To właśnie ono stanowi ważny element Twojej fotografii. W studio zadbałby o nie fotograf, ustawiając odpowiednie tła za naszymi plecami, jednak w domu najczęściej ustawiamy się w najładniejszym, przystrojonym miejscu. W przypadku chociażby świat Bożego Narodzenia na zdjęciu nie może zabraknąć choinki (Kraków to przykład miasta, w którym sesje świąteczne warto wykonywać również... Na zewnątrz!). Z drugiej strony nie każdy z nas posiada dryg do przystrajania przestrzeni, dlatego nic dziwnego, że coraz częściej osoby na co dzień niezwiązane z fotografią mimo wszystko inwestują w profesjonalne tła na płótnie. Są one dość tanie, a poza tym łatwo je sprzedać.

Zadbaj o detale...

Jeśli jednak nie chcesz zdecydować się na gotowe tło, ale pragniesz uchwycić urok stylizacji wnętrza swojego domu, pamiętaj, by odpowiednia kompozycja nie skupiła się na ogólnikach takich jak choinka. Postaw pod nią wcześniej prezenty, przestaw na komodę kalendarz adwentowy swojej pociechy oraz wykorzystaj linki do wieszania obrazów, by przywiesić pod nimi świąteczne skarpety. Ponadto każdemu z uczestników sesji przypudruj nos, by przy sztucznym świetle twarz nie odbijała światła aparatu. I nie zapomnij o dopasowanych strojach i symbolice. W przypadku urodzin będą to papierowe czapeczki, tort czy baloniki, za to z Boże Narodzenie nie obejdzie się bez lampek, gwiazdy betlejemskiej czy mocy prezentów!