Jak przygotować dom na lato?

Jak przygotować dom na lato?

Lato, podobnie jak wiosna, to czas gruntownych porządków. Każdy dom wymaga odpowiedniego przygotowania na letnie upały, przesuszone powietrze i słoneczne dni. To także wyjątkowy czas dla przydomowego ogrodu. Jak dobrze przygotować mieszkanie na gorące miesiące? Oto kilka wartościowych porad.

Kuchenne drobiazgi

Podczas letnich upałów niezwykle ważna jest kwestia przygotowania kuchennych akcesoriów, które pomogą przetrwać gorące dni. Są to przede wszystkim filtry do wody, woreczki na lód, wkłady chłodzące do lodówki oraz inne gadżety, które z pewnością okażą się przydatne, gdy najdzie nas ochota na coś zimnego. Trzeba pamiętać, że podczas upałów wietrzenie mieszkania jest dość problematyczne, dlatego lepiej unikać gotowania potraw o intensywnym zapachu. Jeżeli nie chcesz z tego rezygnować, to dobrym pomysłem są specjalne okapy kominowe, które doskonale poradzą sobie z wchłonięciem dymu i zapachu nawet w gorące dni. W dodatku mają one świetny design, który doskonale podkreśli styl klasycznej kuchni.

Zadbaj o ogród

Lato to szczególny czas dla naszego ogrodu. Rośliny wymagają wówczas szczególnej pielęgnacji, ponieważ susze i długotrwały czas opadów nie sprzyja ich rozwojowi. Dobrze jest już wiosną poczytać na temat dbania o poszczególne kwiaty w okresie letnim, a także dać im więcej przestrzeni i odpowiednio je nawozić. Jeżeli twój taras zdobią pokaźnych rozmiarów rośliny, pamiętaj aby na lato je przesadzić. Inwestycja w piękne i solidne donice ogrodowe nie jest dużym wydatkiem. Dzięki temu twój taras będzie wyglądał ładniej, a rośliny zyskają więcej miejsca na letni rozrost. W letnim ogrodzie nie powinno także zabraknąć modnych dodatków, takich jak hamak, subtelne oświetlenie czy leżanki. Dzięki temu stanie się on twoim azylem i oazą spokoju w trakcie intensywnych, wakacyjnych dni.

Sprzątanie w trakcie lata

Wysoka temperatura i suche powietrze niestety nie ułatwiają domowych porządków. Kurz unosi się w powietrzu jak nigdy, a światło słoneczne odsłania każdy paproch, smugę czy plamę. Ten czas wymaga szczególnych rozwiązań. W każdym dobrym markecie znajdziesz specjalne środki i spraye, które uchronią cię od wakacyjnego kurzu. Dobrym rozwiązaniem jest także inwestycja ozonator wody, domowy sposób na środek czyszczący, który zamienia wodę z kranu w niezwykle skuteczną substancję sanityzującą. Pamiętaj również o zamontowaniu moskitiery, która uchroni cię przed niechcianymi owadami!

Lato to wspaniały czas, jednak bez odpowiedniego przygotowania może sprawiać wiele kłopotów. Aby tego uniknąć, zawczasu przygotuj swój dom na upalne dni.