Jak odmienić swój salon?

Jak odmienić swój salon?

Remont mieszkania jest od czasu do czasu wskazany, a niekiedy konieczny. Dzięki niemu, nasze mieszkanie z powrotem wygląda jak nowe, a my czujemy się w nim o wiele lepiej. Remont salonu to idealna okazja, aby całkowicie odmienić jego styl i stworzyć nowoczesną aranżację. Sprawdź pomysły na stylowy salon!

Zmiana mebli

Podczas remontu, często decydujemy się na całkowitą zmianę stylu mieszkania. Wiąże się to niekiedy ze zmianą podłóg, koloru ścian, a także wymianą mebli. Zdarza się, że mamy w posiadaniu meble, które mają dla nas ogromną wartość sentymentalną z wielu względów. W związku z tym, nie zawsze chcemy się ich pozbywać, mimo że czasy ich świetności już dawno minęły. Istnieje jednak sposób, który sprawi, że nie tylko je zachowamy, ale przywrócimy im stylowy wygląd. Ten sposób to renowacja mebli. Katowice i wiele innych miast w Polsce to miejsca, w których znajdują się firmy, które zajmują się dawaniem drugiego życia starym meblom. Nadają one niesamowity klimat, a także wnoszą do wnętrza odrobinę elegancji.

Rewolucja na ścianach

Niemalże obowiązkowym elementem remontu jest odnowienie ścian. Wiąże się to przede wszystkim ze zmianą koloru, ale nierzadko zdarza się, że wymagają one również wyrównania i naprawy pęknięć. Przy okazji tych prac warto również zastanowić się nad całkowitą zmianą aranżacji wnętrza. Coraz bardziej popularnym, a także nowoczesnym rozwiązaniem jest zabudowa karnisza. Ten pomysł z pewnością odmieni styl salonu. Listwy karniszowe sprawią, że pomieszczenie będzie wyglądać atrakcyjnie i oryginalnie. Ponadto, wyglądają bardzo estetycznie. Świetnym rozwiązaniem jest również montaż oświetlenia ledowego na listwach, które jeszcze bardziej unowocześni wnętrze.

Stylowe dodatki

Tym, co w znaczy sposób wpływa na aranżację pomieszczania, to różnego rodzaju dodatki. Potrafią one diametralnie zmienić styl naszego salonu. Oprócz przeróżnych wazonów, świeczników czy lamp, idealną ozdobą w salonie są także obrazy. Świetnie prezentują się na ścianie, a także sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przytulne i doskonale odzwierciedlają nasz indywidualny styl. Idealnym rozwiązaniem jest również podświetlenie obrazów, dzięki czemu nasz salon będzie wyglądał bardzo nowocześnie. To rozwiązanie jest stosowane zazwyczaj w galeriach sztuki, ale coraz więcej osób decyduje się zastosować to w swoim mieszkaniu. Dodatkowo, jest to dodatkowe źródło światła, które wieczorami wprowadzi nas w niezwykły klimat.

Istnieje wiele sposobów, aby odmienić swój salon nie do poznania. Najlepszym rozwiązaniem jest zmiana aranżacji pomieszczenia przy okazji remontu, jednak możemy to zrobić także poprzez zmianę dodatków.