Gdzie chcesz zamieszkać?

Gdzie chcesz zamieszkać?

Ostatnie kilkanaście miesięcy pokazało nam, że praca wcale nie musi stanowić wyznacznika naszego miejsca zamieszkania. Wiele zawodów można bez żadnego problemu wykonywać z każdego miejsca świata. Z tego powodu warto poważnie zastanowić się, czy nie ma takiego miejsca w Polsce, w którym od zawsze marzyliście zamieszkać?

Wyjątkowy klimat Podlasia

Północno-wschodnia Polska stanowi jeden z najmniej zurbanizowanych terenów naszego kraju. Ma na to wpływ Kraina Tysiąca Jezior, ale przede wszystkim niekończące się lasy na granicy z Litwą oraz Białorusią. Oczywiście najczęściej wspomina się o Puszczy Białowieskiej, natomiast regiony ujścia Bugu oraz Narwi także obfitują w niezwykle malownicze krajobrazy. Największym miastem i stolicą województwa podlaskiego jest Białystok. Nieruchomości na sprzedaż w tym regionie można znaleźć w naprawdę atrakcyjnych cenach. Warto również zastanowić się nad innymi miejscowościami w tym regionie, takimi jak Augustów, Biała Podlaska, czy też doskonale znane z rekordowych temperatur Suwałki.

Nadmorskie krajobrazy

Chociaż niezwykle często wybieramy wakacje w basenie Morza Śródziemnego, to jednak bardzo często nie doceniamy niezwykłych dobrodziejstw naszego Bałtyku. Mało które wybrzeże posiada tak długą linię brzegową pokrytą niemal wyłącznie piaskiem. Kilkaset kilometrów od Świnoujścia aż po Krynicę Morską zaledwie w kilku miejscach przerwane jest ujściami rzek bądź pojedynczymi klifami. Właśnie dlatego wybrzeże Morza Bałtyckiego powinno cieszyć się znacznie większym szacunkiem nie tylko wśród naszych rodaków, ale także jeżeli chodzi o obywateli w całej Europie. Międzyzdroje, Ustka, Międzywodzie - apartamenty w tych kurortach cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko w sezonie letnim, ale również w trakcie innych pór roku.

Wyjątkowe powietrze na wysokościach

Przenosząc się tuż przed południową granicę poczujemy zupełnie inny, wyjątkowy mikroklimat górski. Zarówno Bieszczady, jak i Tatry oraz Sudety przez cały rok kalendarzowy odwiedzane są nie tylko przez turystów z naszego kraju, ale także z Czech, Słowacji oraz Niemiec. Bardzo dużo osób posiada swoje własne domki letniskowe, które są niezwykle często wykorzystywane. Co można robić w górach? Zimowe szaleństwo polegające na zjazdach na nartach lub desce snowboardowej stanowi ulubioną rozrywkę setek tysięcy Polaków w najzimniejszych miesiącach. Gdy temperatura skoczy do kilkunastu stopni powyżej zera, wtedy góry są odwiedzane przez turystów lubujących się w wędrówce po różnych szlakach.