Domowa galeria sztuki. Jak ją przygotować?

Domowa galeria sztuki. Jak ją przygotować?

Jeśli cenisz sobie sztukę i różnego rodzaju dekoracje ścienne, pewnie marzy ci się własna galeria w domowym zaciszu. Wielu miłośników malarstwa i nowoczesnej decyduje się na jej zaaranżowanie, co w cale nie wiąże się z koniecznością dużych wydatków (oczywiście poza samymi dziełami sztuki).

Odpowiednia przestrzeń

Możemy wyróżnić trzy najważniejsze aspekty, o które bezwzględnie należy zadbać podczas aranżowania domowej wystawy obrazów, grafik czy zdjęć. Pierwszym z nich jest oczywiście odpowiednia przestrzeń, w której dzieła zostaną wyeksponowane. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się długi korytarz, na którego ścianach obrazy zostaną zamontowane. Taka przestrzeń będzie prezentować się tak, jak w prawdziwych galeriach sztuki. Dobrym pomysłem jest również duża ściana, która zmieści kilka ram zamontowanych pod tym samym kątem. Pamiętaj, aby przy ścianie nie ustawiać roślin, które mogłyby zasłaniać obrazy. Duże donice, paprocie, choinki - Kraków czy Warszawa,

Efektowne oświetlenie

Aby domowe zbiory obrazów efektownie prezentowały się na ścianach, konieczne będzie zamontowanie odpowiedniego oświetlenia. Bez niego poszczególne dzieła będą słabo widoczne i raczej na nikim nie zrobią większego wrażenia, szczególnie po zapadnięciu zmroku. Oświetlenie powinno być przede wszystkim ekonomiczne i dostosowane pod względem mocy. Dobrym rozwiązaniem są np. nowoczesne moduły led, które z łatwością zaczepisz za ramy obrazów. Oświetlenie tego typu może być zasilane za pomocą baterii. Podobne oświetlenie zakładane jest np. na ekskluzywne donice, ponieważ jest niezwykle modne i wydajne. Alternatywnie możesz wykorzystać stylowe i eleganckie kinkiety, które powinny być zainstalowane zaraz nad poszczególnym obrazem, a ich światło musi padać prostopadle do niego. Taki zabieg pozwala osiągnąć efekt rodem z najlepszych profesjonalnych galerii sztuki.

Solidne mocowanie

Ostatnią kwestią, której bezwzględnie nie można pomijać podczas tworzenia domowej wystawy obrazów, jest oczywiście ich solidne zamocowanie. W tym celu warto wykorzystać dedykowane linki do wieszania obrazów pochodzące od sprawdzonego i renomowanego producenta. Dzięki takiemu mocowaniu poszczególne dzieła będą dobrze zabezpieczone, a ryzyko ich upadnięcia zostanie niemal całkowicie wyeliminowane. Dobre mocowanie wpływa także na efekt wizualny zaprezentowanych wzorów. Specjalne linki uniemożliwiają bowiem przesuwanie się ramy i zmianę jej pozycji, co niestety często zdarza się podczas wieszania obrazów jedynie za pomocą gwoździka i otworu w ramie.