Dom przytulny, dom bezpieczny..

Dom przytulny, dom bezpieczny..

Dom, w którym mieszkamy, w którym spędzają czas nasi bliscy, powinien być przytulny i ciepły. W takim miejscu dobrze tworzy się piękne wspomnienia. Jednak dom to nie tylko ciepły koc i kubek kakao. To także gwarancja bezpieczeństwa i troski o najbliższych. Warto zatem zadbać, by znalazło się w nim wszystko, co do osiągnięcia tego celu potrzebne.

Czysty dom - zdrowy dom

Z pewnością każdy pamięta, jak nasze mamy zaganiały nas do sobotniego sprzątania. Odkurzanie, mycie, pucowanie, zamiatanie. Wszystkie te, wtedy tak nie do zniesienia, czynności, dziś sami ujmujemy w tygodniowym, a nawet codziennym harmonogramie. Korzystając z dostępnych na rynku coraz to nowych pomocy domowych, śmiało możemy mieć pewność, że dzisiejsze środki czystości są nie tylko wydajne, ale i bezpieczne. Co więcej, mając w zanadrzu takie cudo techniki, jak na przykład ozonator wody domowy, możemy ze spokojem stwierdzić, że żadna chemia nam nie straszna.

Kuchnia sercem każdego domu

O tym, że kuchnia stanowi centrum każdego domostwa, nie trzeba nikogo przekonywać. Tam parzymy poranną kawę, przygotowujemy śniadanie dla rodziny. W kuchni popijamy popołudniową kawę z przyjaciółką i przyrządzamy świąteczne potrawy. Tak naprawę spędzamy w niej sporą część naszego życia. Warto zatem zadbać, by jej wyposażenie było nie tylko praktyczne, ale i przyjemne dla oka. Dzisiejsze rozwiązania wnętrzarskie dają pole do popisu każdemu, kto tylko zamarzy o urządzeniu własnego domu. Szafki w stylu prowansalskim, nowoczesne sprzęty AGD dyskretnie wkomponowane w elegancką zabudowę czy tradycyjne, ale nie kolidujące z nowoczesnym designem okapy kominowe. Wszystko to możesz wybrać wedle upodobania i stworzyć niepowtarzalny klimat w swojej kuchni.

Bo nie liczy się tylko wnętrze..

Dla tych, co mają trochę więcej szczęścia od innych i zamiast mieszkania w bloku cieszą się własnym domem, tworzenie atrakcyjnej przestrzeni może być jeszcze bardziej emocjonujące. W końcu nie ograniczają ich ściany wydzielonego lokalu mieszkalnego, a do dyspozycji mają jeszcze cały teren, który do ich posesji przynależy. Z pewnością nie jedna pani domu marzyła jako dziecko o własnym, zaczarowanym ogrodzie. Dziś, mając do dyspozycji wszystkie dekoracje, takie jak oryginalne donice, fontanny, meble ogrodowe, może ona stworzyć wyjątkowe miejsce dla siebie i swojej rodziny. Zielona przestrzeń przed domem to też doskonałe miejsce na zamontowanie nastrojowego oświetlenia, które wieczorami będzie roztaczało magiczną aurę wokół naszego małego miejsca na ziemi. Można tu zdecydować się na wiszące lampiony, stojące latarnie, świecące kule ogrodowe, czy delikatne świetliste girlandy. Wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy i sprawi nam przyjemność, będzie dobrym rozwiązaniem.