Diabeł tkwi w szczegółach - dekoracje wnętrz w Twoim stylu

Diabeł tkwi w szczegółach - dekoracje wnętrz w Twoim stylu

Kończysz remont domu, ale nadal czegoś w nim brakuje? Nowoczesne wnętrza bywają puste i bez wyrazu, dopóki nie tchniesz w nie trochę życia i dodatków. Dlatego podpowiadamy, jak udekorować mieszkanie i uczynić je miejscem, w którym czujesz się jak w domu.

Ściany ozdobione ze smakiem

Ozdobione ściany nie oznaczają estetycznego chaosu. Czasem mniej znaczy więcej i lepiej nie przesadzać z ilością dekoracji. Ale listwy sufitowe styropianowe świetnie złagodzą ostre linie pomieszczenia i nadadzą wnętrzu lekkości. Są lekkie i łatwo je zamocujesz. Zwykle sprawdza się klej. Możesz pomalować je w kolorze sufitu, co dodatkowo optycznie rozświetli i podwyższy pomieszczenie.

Nie można mówić o dekoracjach ściennych, pomijając sztukę. Antyramy z plakatami lub zdjęciami doskonale pasują do nowoczesnego stylu i pokazują Twoją osobowość. Możesz też postawić na odręczne malowidła. Do ich mocowania najlepiej nadadzą się linki do wieszania obrazów. Dzięki nim unikniesz nieregularnych otworów w ścianach. Łatwiej też wyrównasz swoje graficzne kompozycje.

Praktyczne ozdoby z charakterem

Nie musisz wybierać między praktycznymi funkcjami a designerskim wyglądem. Stół o ciekawym, nieregularnym kształcie nadal posłuży jako stół. Nie bój się doniczek na kwiaty ze śmiesznymi napisami albo półek w kształcie zwierzaków. W kuchni zawsze znajdzie się miejsce na oryginalne kubki.

Jeżeli chcesz zachować w salonie więcej powagi, daj się ponieść wyobraźni, dekorując sypialnię lub pokój dziecka. Kolorowy dywan na ścianie? Czemu nie? Jeśli dobrze go przygotujesz, maluchowi może posłużyć za tablicę z miejscem do przechowywania drobiazgów, albo dodatkowe pole do zabawy. Lampka nocna sowa będzie czuwać nad tobą w nocy, rozświetlać przestrzeń a w dzień stanowić miły akcent dekoracyjny.

Trochę tekstyliów dla domowego klimatu

Wnętrze nigdy nie jest w pełni skończone, póki nie zawitają w nim tkaniny. Tu możesz zaszaleć, bo te ocieplają i ożywiają wnętrze, a jednocześnie pasować będą niezależnie od stylu. Poduszki, poduszki i jeszcze raz poduszki! To miły i praktyczny akcent. Eksperymentuj z fakturą, wzorami i kolorami. Znajdź styl, który najbardziej Ci pasuje.

Firanki i zasłony to standard, chociaż w ostatnich latach zaczęły być często zastępowane roletami. Tu warto wybrać ładną tkaninę w pasującym do wnętrza kolorze, ale zrezygnować ze wzorów. Oprawa okna powinna być elegancka, ale przytulna. Spróbuj ułożyć materiał w taki sposób, aby tworzył miękkie linie łagodzące kształt okiennej ramy.

Dodatki to dusza wnętrza. Słuchaj intuicji i stwórz dom, który będzie naprawdę Twój.