Mieszkania w stanie deweloperskim

Jesteś tutaj

Mieszkania w stanie deweloperskim

Każdy kto decyduje się na zakup mieszkania staje przed trudnym wyborem. Czy wybrać mieszkanie z rynku pierwotnego, kupując mieszkanie prosto od dewelopera zazwyczaj w stanie surowym (tzw. stanie deweloperskim), czy mieszkanie z rynku wtórnego, gotowe do zamieszkania i często wyposażone. Kupno mieszkania to decyzja na wiele lat, jak zatem podjąć właściwą decyzję? 

Nowe mieszkania w stanie deweloperskim

Czym jest stan deweloperski?

Jest to standard wykończeniowy mieszkań, który zawiera przygotowane do pomalowania bądź pomalowane jednokrotnie na biało ściany, sufity. Zamontowane są okna, parapety wewnętrzne, drzwi a także rozprowadzona jest cała instalacja sanitarna jak i elektryczna spełniająca wysokie standardy bezpieczeństwa. Daje to pełną swobodę i możliwość urządzenia swojego lokum według własnych upodobań. W nowym budownictwie znajdują się także dodatkowe ułatwienia spraw codziennych. Winda, podziemny parking, komórka lokatorska czy rowerownia to podstawowe rozwiązania, których możemy nie znaleźć w starym budownictwie. Jednakże, każdy deweloper inaczej rozumie standardy deweloperskie, dlatego warto dowiedzieć się co on rozumie pod tym pojęciem.

Mieszkanie nowe czy używane?

O wyborze mieszkania decyduje bardzo wiele czynników. Jedną z najważniejszych kwestii jest lokalizacja - przekłada się na czas dojazdu do pracy (i związane z tym dodatkowe koszty), odpowiednia atrakcyjność okolicy, bliskość do przyrody, oraz bezpieczeństwo. Rozmiar mieszkania i jego cena również grają ważną rolę. Należy przemyśleć, czy wystarczy nam mieszkanie 2-3 pokojowe, czy może zwykła kawalerka?

Dlaczego zatem warto wybrać mieszkanie od dewelopera?

Urządź je po swojemu!

Wizualizacja mieszkania pod klucz

Pierwszą i oczywistą zaletą jest fakt iż wszystko jest nowe i mieszkanie można urządzić w 100% na swoje upodobania - sami decydujemy o wystroju, meblach, podłodze. Istnieje także możliwość. Tak samo budynek jest nowy, więc nie są przewidziane na nim żadne remonty, co zapewnia dodatkowy spokój. Także czynsz jest niższy, głównie dzięki braku funduszu remontowego.

Różnica w czynszu i różnica wartości

Kolejną zaletą zakupu mieszkania prosto od dewelopera jest zdecydowanie mniejsza liczba formalności, oraz niskie opłaty czynszowe. Mieszkańcy nowo wybudowanych mieszkań od dewelopera płacą mniejszy czynsz niż właściciele mieszkań spółdzielczych z rynku wtórnego

Wyższa wartość mieszkania

Dodatkowo, nowe mieszkania są warte zdecydowanie więcej niż mieszkania z rynku wtórnego. Będzie to miało duże znaczenie w momencie sprzedaży mieszkania w przyszłości.